KTR-Polska Sp. z o.o. tel. 12 268 00 66, 12 267 28 83, 530 376 793, email: ktr@sprzegla.eu   biuro czynne: poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

POLY PKD


 

Charakterystyka wyrobu

  • NIE przenosi momentu w przypadku uszkodzenia elastomerów   
  • umożliwia łatwą wymianę elastomerów   
  • łatwe w montażu, bezobsługowe   
  • do zastosowania w szczególności przy małych odległościach między wałami   
  • zakres temeratur pracy od - 40ºC do + 120ºC   
  • kompensacja odchyłek osiowej, promieniowej i kątowej   
  • ogólnego zastosowania
  • wykonania przeciwwybuchowe zgodnie z unijną dyrektywą 2014/34/UE

 

Opis sprzęgła

Sprzęgło POLY jest skrętnie elastycznym sprzęgłem do łączenia wałów urządzeń mechanicznych, ścinającym elastomery w przypadku przeciążenia, Jest ono montowane przez osiowe wsunięcie piast jedna w drugą, posiada doskonałe własności tłumiące dzięki elastomerom w obu połówkach sprzęgła.

Zaletą sprzęgła POLY jest większa liczba elastomerów, a więc większa masa efektywna elastomeru do odbioru wibracji i rozpraszania ciepła wywołanego drganiami skrętnymi, w porównaniu do podobnych, konkurencyjnych sprzęgieł z elementami elastomerowymi tylko w jednej połówce sprzęgła.

Budowa

Sprzęgło składa się z dwóch piast, z kłami oddzielonymi przez elastomery, piasty są zmontowane poprzez osiowe wsunięcie jednej w drugą. Elementy elastomerowe umieszczone są w szczelinach obu piast sprzęgła. Moment obrotowy jest przekazywany w zwartej konstrukcji. Niewspółosiowości wałów, wibracje i udary są skutecznie niwelowane przez sprzęgło POLY.

Sprzęgło nie wymaga konserwacji i jest przeznaczone do stosowania w wielu urządzeniach mechanicznych, w szczególności pompach i sprężarkach. Sprzęgło POLY przenosi moment aż do 65000 Nm i jest dostępne w 14 różnych rozmiarach oraz 3 wykonaniach. Do standardowych modeli sprzęgieł, dostępne są łączniki dystansowe, w wielu odmianach.

Modułowość

Sprzęgło może być przystosowane do wielu zastosowań dzięki modułowej konstrukcji. Części składowe danego modelu sprzęgła POLY mogą być zestawiane z innymi, po to aby otrzymać różne odległości między wałami za pomocą tych samych podstawowych modułów.

Stosowanie w strefach zagrożenia wybuchem

Sprzęgła POLY są przystosowane do przenoszenia napędu w strefach zagrożenia wybuchem. Sprzęgła te są certyfikowane zgodnie z Dyrektywą 2014/34/UE (ATEX), jako urządzenia kategorii 2G/2D, dlatego mogą znaleźć zastosowanie w strefach zagrożenia wybuchem 1, 2, 21 i 22.

Proszę zapoznać się z odpowiednim certyfikatem oraz instrukcją montażu na naszej stronie internetowej.