KTR-Polska Sp. z o.o. tel. 12 268 00 66, 12 267 28 83, email: ktr@sprzegla.eu   biuro czynne: poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

KTR-SI FRE wykonanie kołnierzowe


 

Charakterystyka wyrobu

  • sprzęgło przeciążeniowe separujace (odseparowanie napędu)   
  • wysoka dokładność powtarzania   
  • konstrukcja kołnierzowa do mocowania kół pasowych lub zębatych
  • ze sprzęgłem ROTEX®, GEARex® lub RADEX®-N do połączeń wał-wał
  • możliwe rozwinięcie w kierunku sprzęgła z łamanym kołkiem i hydraulicznych układów przeciążeniowych
  • nastawa momentu obrotowego do 60000 Nm (wyższe nastawy na zamówienie)

 

Opis
Podstawą sprzęgła przeciążeniowego są moduły ograniczające moment obrotowy. W przypadku przeciążenia odłączają one stronę napędzaną od napędzającej, chroniąc układ napędowy przed uszkodzeniami. Po wyeliminowaniu przeciążenia, moduły ograniczające są ręcznie ponownie załączane i moment obrotowy jest znów przenoszony.

Ustawienie momentu obrotowego
W celu ustawienia momentu obrotowego dla zadziałania sprzęgła, wywierany jest określony wstępny nacisk na sprężyny talerzowe za pomocą nakrętki nastawczej, w każdym z modułów. Liczba modułów zależy od momentu obrotowego jaki ma być uzyskany. Na zamówienie sprzęgło może być dostarczone z nastawą wykonaną przez producenta. Możliwa jest również zmiana nastaw już po zamontowaniu sprzęgła w maszynie.

Ponowne załączenie modułów ograniczających
Po wyeliminowaniu przeciążenia strony napędzana i napędzająca muszą zostać odpowiednio ustawione względem siebie. Za pomocą młotka z tworzywa sztucznego lub dźwigni należy ręcznie załączyć moduły, załączenie powinno być dobrze słyszalne. Po tej operacji sprzęgło przeciążeniowe jest ponownie gotowe do pracy.

Aplikacje
 

Typowe zastosowania to, np. niszczarki (recykling), młyny (przemysł stalowy), wytłaczarki, stanowiska badawcze oraz ogólnie napędy pracujące pod dużym obciążeniem.